Registreren
Inloggen

Kia PV5 Cargo vs. Renault Trafic E-Tech: welke elektrische bestelwagen past bij uw bedrijf?

Kia PV5 Cargo and Renault Trafic E-Tech electric cargo vans at a logistics depot

Kia PV5 Cargo of Renault Trafic E-Tech? Deze elektrische bestelbussen richten zich op verschillende werkzaamheden. De compacte Kia blinkt uit in stadsritten en frequente stops; de grotere Renault biedt meer laadvolume, laadvermogen en snellere DC-lading. Hieronder vindt u een praktische vergelijking voor koeriers, logistieke bedrijven en vakmensen.

Kort antwoord

  • Kia PV5 Cargo: tot 416 km WLTP, 4,4 m³, twee europallets en maximaal 790 kg laadvermogen.
  • Renault Trafic E-Tech: circa 450 km WLTP, tot 5,8 m³, drie europallets, circa 1.250 kg laadvermogen en 2.000 kg trekgewicht.*
  • Kies niet alleen op actieradius: dagelijkse route, werkelijk gewicht, stilstand en laadinfrastructuur bepalen de kosten.

Specificaties vergeleken

KenmerkKia PV5 CargoNieuwe Renault Trafic E-Tech
Actieradius297 of 416 km WLTPbijna 350 of circa 450 km WLTP*
Accu51,5 / 71,2 kWhLFP Urban Range / NMC Long Range
DC-laden10–80% in ca. 30 min15–80% in ca. 20 min
Laadvermogentot 790 kgtot ca. 1.250 kg*
Laadruimte4,4 m³; 2 europalletstot 5,8 m³; 3 europallets
Trekgewichttot 750 kgtot ca. 2.000 kg*

* Een deel van de Renault-cijfers is nog onder voorbehoud van definitieve homologatie.

Laadruimte en gebruiksgemak

De Kia is 4.695 mm lang en 1.895 mm breed. De rechthoekige laadruimte van 4,4 m³ biedt plaats aan twee europallets. De lage achterste instap van 419 mm bespaart tijd en fysieke belasting bij tientallen stops per dag. Dat past goed bij pakketbezorging, service en technische ondersteuning.

De Trafic valt een klasse groter uit. Renault noemt maximaal 5,8 m³, drie europallets en circa 1,25 ton laadvermogen. Die reserve is relevant voor zware machines, werkplaatsinrichting en compacte zware goederen. Wie zelden meer dan twee pallets vervoert, kan met de grotere bus echter onnodige ruimte en kosten meenemen.

Actieradius in de praktijk

De PV5 levert met 51,5 kWh maximaal 297 km en met 71,2 kWh maximaal 416 km WLTP. Voor vaste stads- en regionale routes kan de kleine accu economischer zijn, mits de bus elke nacht op het depot kan laden.

De Trafic krijgt een LFP-accu voor bijna 350 km en een NMC Long Range van circa 450 km. Dat geeft extra marge bij snelweggebruik, kou en omleidingen. Plan nooit tot de laatste procent: trek een veiligheidsmarge af voor temperatuur, snelheid, klimaatregeling en volle belading.

Laden: wanneer telt elke minuut?

Kia geeft ongeveer 30 minuten aan van 10 tot 80%. Renault belooft dankzij 800-volttechniek ongeveer 20 minuten van 15 tot 80% en circa 260 km extra bereik. Dat voordeel telt vooral bij tweeploegendienst of lange routes. De laadpaal moet het vereiste vermogen wel kunnen leveren.

Laadvermogen eerst controleren

Het laadvermogen van de Kia verschilt per accu- en deurvariant. De zwaarste accu verlaagt de reserve. Tel bestuurder, stellingen, gereedschap en accessoires altijd mee.

De aangekondigde 1.250 kg en twee ton trekgewicht maken de Trafic geschikter voor zware opdrachten. Wacht voor definitieve carrosserie- of inbouwkeuzes op de gehomologeerde cijfers.

Welke bestelwagen kiest u?

Kies de Kia PV5 Cargo bij:

  • stadsritten, nauwe toegangen en veel stops;
  • maximaal twee europallets;
  • voorspelbare dagkilometers en nachtelijk laden;
  • lading binnen circa 700–790 kg;
  • belang van lage laaddrempel en wendbaarheid.

Kies de Renault Trafic E-Tech bij:

  • drie pallets of omvangrijke lading;
  • hoog gewicht of aanhangergebruik;
  • lange regionale en snelwegritten;
  • korte snellaadpauzes;
  • speciale opbouw en geavanceerd vlootbeheer.

Bereken de totale kosten

Vergelijk aankoop of lease, energie, laadverlies, verzekering, onderhoud, banden, laadhardware en restwaarde. Neem ook productiviteit mee: omrijden naar een lader, laadtijd en een extra rit door onvoldoende laadvermogen kunnen duurder zijn dan het verschil in aanschafprijs.

Kia noemt in Duitsland een netto vanafprijs van € 33.100,84 voor de 51,5-kWh-versie, exclusief aflevering. Voor de nieuwe Trafic is nog geen definitieve prijs bekend. Een eerlijke TCO-berekening vraagt daarom om een concrete configuratie en jaar kilometrage.

Checklist voor aankoop

  1. Hoe lang is de zwaarste vaste winterroute?
  2. Wat wegen lading, bestuurder en inrichting samen?
  3. Hoeveel pallets of rolcontainers moeten mee?
  4. Kan elke bus 's nachts op het depot laden?
  5. Wat kost een uur stilstand of een extra rit?

Test de bus minimaal een week met normale belading en registreer verbruik, laadtijd, resterend bereik en laad- en lostijd.

Conclusie

De Kia PV5 Cargo is de sterke specialist voor compacte, vaak herhaalde stads- en regionale ritten. De Renault Trafic E-Tech is op papier de betere keuze voor drie pallets, zware lading, aanhangers en korte laadstops. De winnaar is niet de bus met het hoogste cijfer, maar de bus die zonder verspilde capaciteit bij uw dagelijkse route past.

FAQ

Welke rijdt het verst?

Renault kondigt circa 450 km WLTP aan; Kia maximaal 416 km. Renault-cijfers zijn deels nog voorlopig.

Hoeveel europallets passen erin?

Twee in de Kia en volgens Renault drie in de nieuwe Trafic.

Welke laadt sneller?

Renault noemt circa 20 minuten van 15 tot 80%; Kia circa 30 minuten van 10 tot 80%.

Bronnen

chevron-rightarrow-right